Анлайн-дадатак да газеты
"Народная Воля"

4 са 110
6:00 20 верасня 2016
23
Памер шрыфта

Напярэдадні парламенцкіх выбараў у інтэрнэт трапіў спіс прозвішчаў асоб (яго апублікавала “Наша Ніва”), якія, быццам па загадзе “Чырвонага дома”, абавязкова павінны стаць дэпутатамі Палаты прадстаўнікоў. Як ні дзіўна, але толькі чатыры са 110 агучаных фігурантаў не трапілі ў парламент.

Наколькі дэмакратычныя былі выбары – рабіце высновы, шаноўныя чытачы самі.

Папярэдні прагноз

Акруга

Імя

Пасада

Ці стаў дэпутатам?

1

Брыч Леанід Рыгоравіч

Генеральны дырэктар ААТ «Берасцейскі пекар» стаў

Стаў

2

Мілашэўскі Валянцін Станіслававіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

3

Дашко Анатоль Міхайлавіч

Галоўны ўрач Брэсцкага абласнога раддома

Стаў

4

Базанаў Уладзімір Аляксандравіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

5

Палітыка Вольга Сяргееўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

6

Якубовіч Таццяна Раманаўна

Першы прарэктар Баранавіцкага дзяржаўнага ўніверсітэта

Стала

7

Цупрык Леанід Аляксандравіч

Намеснік старшыні Брэсцкага аблвыканкама

Стаў

8

Стаціўка Жанна Уладзіміраўна

Намеснік старшыні камітэта па працы, занятасцi i сацыяльнай абароне Брэсцкага аблвыканкама

Стаў

9

Качына Леанід Іванавіч

Галоўны інжынер ААТ «Бярозаўскі сыраробны камбінат»

Стаў

10

Дарагакупец Юрый Іванавіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

11

Ткачук Анатоль Уладзіміравіч

Старшыня Івацэвіцкага райвыканкама

Стаў

12

Дземідовіч Васіль Мікалаевіч

Дырэктар Кобрынскага дзяржаўнага політэхнічнага каледжа

Стаў

13

Невар Ігар Леанідавіч

Галоўны доктар Лунінецкай цэнтральнай раённай бальніцы

Стаў

14

Колб Ігар Міхайлавіч

Дырэктар Гімназіі №3 Пінска

Стаў

15

Рабкавец Іван Рыгоравіч

Дырэктар Пінскага аўтобуснага парку

Стаў

16

Бабаловіч Аляксандр Сяргеевіч

Начальнік КУП «Брэстаблдарбуд» філіял «Столінскага ДРБУ-141»

Стаў

17

Старынская Таццяна Аляксандраўна

Дырэктар Тэрытарыяльнага цэнтра сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Першамайскага раёна Віцебска

Стаў

18

Занько Сяргей Мікалаевіч

Загадчык кафедры акушэрства і гінекалогіі Віцебскага дзяржаўнага медыцынскага ўніверсітэта

Стаў

19

Чакан Васіль Іванавіч

Начальнік Дэпартамента па матэрыяльных рэзервах Міністэрства па надзвычайных сітуацыях

Стаў

20

Цацоха Аляксандр Уладзіміравіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

21

Міраш Віктар Вікенцьевіч

Першы намеснік дырэктара ААТ «Віцебская бройлерная птушкафабрыка»

Стаў

22

Андрэйчанка Уладзімір Паўлавіч

Старшыня Палаты прадстаўнікоў

Стаў

23

Мартынаў Ігар Феліксавіч

Ваенны камісар Віцебскай вобласці

Стаў

24

Дзевятоўскі Вадзім Анатольевіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

25

Дабрыніна Людміла Анатольеўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

26

Чудовіч Віталь Ігаравіч

Начальнік лакаматыўнага дэпо Оршы

Стаў

27

Гуйвік Наталля Васільеўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

28

Юніцын Андрэй Юр’евіч

Начальнік Полацкага занальнага вузла электрасувязі Віцебскага філіяла РУП «Белтэлеком»

Стаў

29

Зямчонак Сяргей Рычардавіч

Дырэктар ААТ «Паставымэбля»

Стаў

30

Лукашоў Анатоль Іванавіч

Старшыня Дубровенскага райвыканкама

Стаў

31

Корж Іван Аляксеевіч

Начальнік Інстытута нацыянальнай бяспекі

Стаў

32

Шылаў Віталь Пятровіч

Намеснік дырэктара ААТ «Гомельскі ЗЛіН»

Стаў

33

Леўшуноў Алег Фёдаравіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

34

Ждановіч Павел Леанідавіч

Дырэктар Гомельскага абласнога музея ваеннай славы

Стаў

35

Гурскі Дзмітрый Міхайлавіч

Намеснік гендырэктара – дырэктар завода ККД ААТ «Гомельскі домабудаўнічы камбінат»

Стаў

36

Астапюк Алена Іванаўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

37

Навумчык Ала Аляксандраўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

38

Васількоў Мікалай Андрэевіч

Начальнік упраўлення аховы здароўя Гомельскага аблвыканкама

Стаў

39

Кралевіч Ірына Мікалаеўна

Прарэктар па навуковай рабоце Мазырскага дзяржаўнага педагагічнага ўніверсітэта

Стала

40

Дзячэнка Вячаслаў Іванавіч

Галоўны спецыяліст Беларускага металургічнага завода

Стаў

41

Адаменка Яўген Буніслававіч

Старшыня Мазырскага райвыканкама

Стаў

42

Расоха Мікалай Фёдаравіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

43

Пісанік Леанід Фёдаравіч

Старшыня Ельскага райвыканкама

Стаў

44

Пірштук Баляслаў Казіміравіч

Намеснік старшыні Гомельскага аблвыканкама

Стаў

45

Шчэпаў Уладзіслаў Аляксандравіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

46

Філіповіч Галіна Васільеўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

47

Чакан Святлана Уладзіславаўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

48

Сягоднік Аляксандр Іванавіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

49

Пацэвіч Сяргей Лявонцьевіч

Начальнік галоўнага ўпраўлення арганізацыйна-кадравай работы Гродзенскага аблвыканкама

Стаў

50

Русак Віктар Рамуальдавіч

Начальнік аддзела сацыяльнага развіцця ААТ «Гродна Азот»

Стаў

51

Кір’як Лілія Вацлаваўна

Дырэктар школы №13 Гродна

Стала

52

Даўгашэй Тамара Сяргееўна

Галоўны ўрач Гродзенскага абласнога клінічнага кардыялагічнага цэнтра

Стала

53

Літвін Сяргей Іванавіч

Дырэктар Скідальскага дзяржаўнага сельскагаспадарчага прафесійнага ліцэя

Стаў

54

Маркевіч Аляксандр Іванавіч

Начальнік Смаргонскай памежнай группы

Стаў

55

Навумовіч Андрэй Мікалаевіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

56

Міхневіч Валянцін Уладзіміравіч

Першы намеснік міністра ўнутраных спраў – начальнік крымінальнай міліцыі

Стаў

57

Папко Вольга Мікалаеўна

Дырэктар музея «Замкавы комплекс «Мір»

Стала

58

Сопікава Ала Мікалаеўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

59

Кавалько Адам Дзмітрыевіч

Старшыня Астравецкага райвыканкама

Стаў

60

Саўко Валерый Іосіфавіч

Старшыня Гродзенскай абласной арганізацыі прафсаюза работнікаў дзяржаўных і іншых устаноў

Стаў

61

Атрошчанка Пятро Аляксеевіч

Намеснік начальніка Упраўлення КДБ па Мінску і Мінскай вобласці

Стаў

62

Бараннік Васіль Міхайлавіч

Дырэктар «Горадабудаўнік», Барысаў

Стаў

63

Красоўская Тамара Пятроўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

64

Заблоцкі Дзмітрый Васільевіч

Намеснік генеральнага дырэктара па якасці і стандартызацыі вытворчасці БелАЗ

Стаў

65

Гайдукевіч Валерый Уладзіміравіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

66

Ніжэвіч Людміла Іванаўна

Намеснік міністра сельскай гаспадаркі і харчавання

Стала

67

Ражанец Валянціна Вітальеўна

Галоўны рэдактар газеты «Слуцкі край» і радыё «Весткі Случчыны»

Стала

68

Рыбак Андрэй Анатольевіч

Намеснік генеральнага дырэктара ААТ «Беларуськалій»

Стаў

69

Мурына Юлія Георгіеўна

Дырэктар Салігорскага раённага тэрытарыяльнага цэнтра сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва

Стала

70

Анісім Алена Мікалаеўна

Намесніца старшыні Таварыства беларускай мовы

Стала

71

Лобач Юрый Аляксандравіч

Генеральны дырэктар ААТ «Дарбудіндустрыя»

Стаў

72

Канановіч Людміла Мікалаеўна

Намеснік старшыні Маладзечанскага райвыканкама

Стала

73

Маркевіч Іван Станіслававіч

Кіраўнік спраў Мінскага аблвыканкама

Стаў

74

Жыбуль Наталля Пятроўна

Дырэктар Вілейскай гімназіі №1 «Логас»

Стала

75

Вабішчэвіч Пётр Андрэевіч

Старшыня Лагойскага раённага Савета дэпутатаў

Стаў

76

Улаховіч Мікалай Дзмітрыевіч

Намеснік старшыні Мінаблспажыўсаюза

Стаў

77

Курсевіч Валянціна Вацлаваўна

Урач-кардыёлаг, загадчык кардыялагічнага аддзялення 2-й гарадской клінічнай бальніцы Мінска

Стала

78

Рынейская Ірына Мікалаеўна

Начальнік упраўлення адукацыі, спорту і турызму Бабруйскага гарвыканкама

Стала

79

Уласевіч Віталь Эдуардавіч

Начальнік зборачнага цэха №2 завода масавых шын ААТ «Белшына»

Стаў

80

Кананчук Ігар Паўлавіч

Дырэктар ААТ «Бабулін глечык»

Стаў

81

Кананчук Таццяна Пятроўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

82

Колеснева Алена Пятроўна

Прарэктар па вучэбнай рабоце Беларускай дзяржаўнай сельскагаспадарчай акадэміі

Стала

83

Марачкава Таццяна Барысаўна

Старшыня Крычаўскага раённага Савета дэпутатаў

Стала

84

Марзалюк Ігар Аляксандравіч

Загадчык кафедры археалогіі Магілёўскага дзяржаўнага ўніверсітэта

Стаў

85

Старавойтаў Аляксандр Генадзевіч

Галоўны ўрач Магілёўскай цэнтральнай паліклінікі

Стаў

86

Петрашова Вольга Уладзіміраўна

Намеснік старшыні Магілёўскага аб’яднання прафсаюзаў

Стала

87

Салаўёў Пётр Аляксандравіч

Галоўны інжынер ААТ «Магілёўхімвалакно»

Стаў

88

Хішчанка Анатоль Пятровіч

Намеснік старшыні Ліберальна-дэмакратычнай партыі

Стаў

89

Калтуноў Мікалай Анісімавіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Не стаў

90

Гобараў Дзмітрый Дзмітрыевіч

Памочнік прэзідэнта – галоўны інспектар па Брэсцкай вобласці

Стаў

91

Няхайчык Аксана Уладзіміраўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

92

Курсевіч Валерый Віктаравіч

Дырэктар рысорнага завода ААТ «МАЗ»

Стаў

93

Барадзеня Валерый Анатольевіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

94

Варанецкі Валерый Іосіфавіч

Пасол у Аўстрыі

Стаў

95

Сайганава Таццяна Іванаўна

Намеснік генеральнага дырэктара ААТ «Кандытарская фабрыка «Камунарка»

Стала

96

Клімовіч Наталля Анатольеўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

97

Дрожжа Аляксандр Сяргеевіч

Начальнік станцыі «Мінск-Пасажырскі»

Не стаў

98

Камароўскі Ігар Сяргеевіч

Дырэктар ААТ «Мінскі вагонарамонтны завод»

Стаў

99

Макарына-Кібак Людміла Эдуардаўна

Галоўны ўрач РНПЦ отарыналарынгалогіі

Стала

100

Гайдук Аксана Вячаславаўна

Намеснік генеральнага дырэктара ДВА «Гаррамаўтадар Мінгарвыканкама»

Стала

101

Старавойтава Ганна Валянцінаўна

Дырэктар гімназіі №31 Мінска

Стала

102

Кубракова Людміла Пятроўна

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стала

103

Місявец Віталь Рыгоравіч

Старшыня Фрунзенскай раённай арганізацыі РГА «Белая Русь»

Стаў

104

Мілаванаў Міхаіл Вячаслававіч

Намеснік дырэктара Музея гісторыі Мінска

Стаў

105

Дарафеева Ірына Аркадзьеўна

Загадчык кафедры Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта культуры і мастацтваў

Стала

106

Шаўцоў Дзмітрый Яўгенавіч

Дэпутат Палаты прадстаўнікоў

Стаў

107

Сокал Аляксей Уладзіміравіч

Першы намеснік генеральнага дырэктара ААТ «ЦУМ»

Стаў

108

Лакіза Вадзім Леанідавіч

Намеснік дырэктара Інстытута гісторыі Акадэміі навук

Не стаў

109

Бобрыкаў Сяргей Валянцінавіч

Начальнік Вайсковай акадэміі

Стаў

110

Захарава Лада Іванаўна

Дырэктар гімназіі №5 Мінска

Не стала

Каб мець магчымасць прачытаць цікавыя і актуальныя артыкулы, купляйце PDF-версію газеты!
Хуткая аплата праз смс-сервіс

Чытайце таксама

Столетию Первого Всебелорусского съезда посвящается…

Обычно в конце форумов их участники делают общую фотографию для истории. Однако на Всебелорусском съезде итогового снимка не получилось из-за особых обстоятельств — разгона большевиками народного собр

«В очереди стояли за всем. Жили прекрасно». Почему советское бессмертно

Это у нас семейное — ученые исследовали путь памяти о советском через общение трех поколений – дети (16–25 лет), родители (42–55) и прародители (65–76).

Как выглядит поездка на новом поезде из Минска в Варшаву

Журналистка «Белсата» Марина Вашкевич стала одной из первых пассажирок нового железнодорожного маршрута, который соединяет белорусскую и польскую столицы.