Стаў вядомы канчатковы склад алімпійскай зборнай Беларусі.

Нагадаем, што Алімпіяда ў Токіа была перанесена на год з-за пандэміі. Гульні павінны прайсці з 23 ліпеня па 8 жніўня.

Спаборніцтвы пройдуць без гледачоў, а з 12 ліпеня па 22 жніўня ў Токіа і прэфектуры Акінава будзе дзейнічаць рэжым надзвычайнай сітуацыі.

На гэтай Алімпіядзе Беларусь прадставяць 109 спартсменаў, якія будуць змагацца за медалі ў 21 відах спорту.

Вось спіс атлетаў.

Бокс
Асанаў Дзмітрый
Радзівонаў Аляксандр
Бандарэнка Віталь
Cмяглікаў Уладзіслаў

Барацьба вольная
Шабанаў Алі
Гуштын Аляксандр
Храмянкоў Дзяніс
Кадзімагамедаў Магамедхабіб

Барацьба грэка-рымская
Маскевіч Кірыл

Барацьба жаночая
Каладзінская Ванеса
Курачкіна Ірына
Марзалюк Васіліса

Веласпорт
Амялюсік Алена
Рабушэнка Аляксандр
Каралёк Яўген
Шаракова Таццяна

Гімнастыка мастацкая
Салас Анастасія
Гарноська Аліна
Малаканава Анастасія
Рыбакова Анастасія
Гайдукевіч Ганна
Цыцыліна Арына
Ярмоленка Карына

Гімнастыка спартыўная
Траўкова Ганна

Веславанне акадэмічнае
Фурман Алена
Нікуліна Іна
Клімовіч Таццяна
Валадзько Сяргей
Фурман Дзмітрый

Веславанне на байдарках і каноэ
Юрэня Алег
Борыкаў Мікіта
Натынчык Дзмітрый
Федарэнка Ілля
Літвінаў Уладзіслаў
Літвінчук Марына
Худзенка Вольга
Папок Надзея
Махнева Маргарыта
Наздрова Алена
Макарчанка Надзея
Пікулева Дарына

Дзюдо
Мінькоў Дзмітрый
Свірыд Мікіта
Слуцкая Марына

Конны спорт
Зяленка Аляксандр
Фаміноў Аляксандр

Лёгкая атлетыка
Мазуронак Вольга
Савіна Ніна
Дубіцкая Алена
Дзюбін Дзмітрый
Дзямідзік Карына
Герман Эльвіра
Халадовіч Таццяна
Малышчык Ганна
Барысевіч Дар’я
Дудараў Глеб
Рашчупкіна Вікторыя
Жук Ірына
Ціманоўская Крысціна
Недасекаў Максім
Церлюкевіч Ганна
Маслава Анастасія
Каткавец Аляксей
Багуцкі Яўген
Скварцова Віялета
Мялешка Павел
Ціхан Іван
Васільчанка Юрый
Жодзік Марыя
Парахонька Віталь
Мірончык-Іванова Анастасія
Жук Віталь
Ляховіч Аляксандр
Рароўская Анастасія
Хільмановіч Аляксандра
Блізнец Юлія
Мулярчык Крысціна
Міхайлава Ганна
Лімай Астэрыя Уза
Набокаў Дзмітрый

Парусны спорт
Драздоўская Таццяна
Цыркун Мікіта

Плаванне
Шымановіч Ілля
Шкурдай Анастасія
Змушка Аліна
Цмыг Мікіта
Цуркін Яўген
Мачэкін Арцём
Куляшова Анастасія
Каракоўская Анастасія

Скачкі на батуце
Ганчароў Уладзіслаў
Літвіновіч Іван

Сучаснае пяцібор’е
Сілкіна Вольга
Пракапенка Анастасія
Палазкоў Ілля

Стральба з лука
Марусава Ганна
Казлоўская Карына
Дзёмінская Карына

Стральба кулявая
Шчэрбацэвіч Юрый
Чайка Вікторыя
Мартынава Марыя

Сінхроннае плаванне
Кулагіна Дар’я
Хандошка Васіліна

Тэніс
Сабаленка Арына
Азаранка Вікторыя
Герасімаў Ягор
Івашка Ілля

Цяжкая атлетыка
Навумова Дар’я
Ціханцоў Яўген

Поделиться ссылкой: