Фота https://belsat.eu

Цэнтральная выбарчая камісія апублікавала прозвішчы кандыдатаў, якія, паводле звестак, сталі дэпутатамі Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу сёмага склікання, паведамляе Белсат.

У склад ніжняй палаты парламенту не патрапіў ніводны апазіцыянер:

Берасцейская-Заходняя выбарчая акруга №1 – Леанід Брыч,

Берасцейская-Цэнтральная №2 – Марына Васько,

Берасцейская-Усходняя №3 – Анатоль Дашко,

Берасцейская-Памежная №4 – Яўген Зайцаў,

Баранавіцкая-Заходняя №5 – Ігар Хлабукін,

Баранавіцкая-Усходняя №6 – Павел Папко,

Баранавіцкая сельская №7 – Людміла Жалнерчык,

Белавежская №8 – Жанна Стаціўка,

Пружанская №9 – Аляксандр Ляўчук,

Днепра-Бугская №10 – Святлана Барташ,

Івацэвіцкая №11 – Наталля Голуб,

Кобрынская №12 – Васіль Дземідовіч,

Лунінецкая №13 – Анатоль Насеня,

Пінская гарадская №14 – Аляксандр Амельянюк,

Пінская сельская №15 – Валянціна Бягеба,

Столінская №16 – Аляксандр Бабаловіч;

Віцебская-Горкаўская №17 – Віктар Нікалайкін,

Віцебская-Чкалаўская №18 – Таццяна Аўтухова,

Віцебская-Чыгуначная №19 – Святлана Горваль,

Віцебская-Кастрычніцкая №20 – Аляксей Ягораў,

Гарадоцкая №21 – Ірына Палякова,

Докшыцкая №22 – Уладзімір Андрэйчанка,

Лепельская №23 – Ігар Мартынаў,

Наваполацкая №24 – Дзяніс Карась,

Аршанская гарадская №25 – Іна Крачак,

Аршанская-Дняпроўская №26 – Віталь Васюкоў,

Полацкая гарадская №27 – Святлана Адзінцова,

Полацкая сельская №28 – Мікалай Шаўчук,

Пастаўская №29 – Павел Сільчонак,

Сенненская №30 – Аляксандр Дубаў;

Гомельская-Юбілейная №31 – Віталь Уткін,

Гомельская-Сельмашаўская №32 – Аляксандр Данчанка,

Гомельская-Цэнтральная №33 – Андрэй Злотнікаў,

Гомельская-Савецкая №34 – Ірына Даўгала,

Гомельская-Прамысловая №35 – Аляксандр Машкароў,

Гомельская-Навабеліцкая №36 – Вольга Крэч,

Гомельская сельская №37 – Ігар Завалаў,

Буда-Кашалёўская №38 – Мікалай Васількоў,

Жыткавіцкая №39 – Ірына Кралевіч,

Жлобінская №40 – Ігар Волкаў,

Калінкавіцкая №41 – Яўген Адаменка,

Мазырская №42 – Валянціна Назаранка,

Палеская №43 – Леанід Пісанік,

Рэчыцкая №44 – Сяргей Стальмашок,

Рагачоўская №45 – Сяргей Краўцоў,

Светлагорская №46 – Ігар Таўтын,

Хойніцкая №47 – Жанна Чарняўская;

Ваўкавыская №48 – Павел Паканечны,

Гарадзенская-Занёманская №49 – Ірына Луканская,

Гарадзенская-Кастрычніцкая №50 – Алена Патапава,

Гарадзенская-Цэнтральная №51 – Лілія Кір’як,

Гарадзенская-Ленінская №52 – Тамара Далгашэй,

Гарадзенская сельская №53 – Аляксандр Авутка,

Івейская №54 – Аляксандр Маркевіч,

Лідская №55 – Валерый Міцкевіч,

Нёманская №56 – Уладзімір Сіняк,

Замкавая №57 – Аляксандр Сонгін,

Слонімская №58 – Валянцін Семяняка,

Смаргонская №59 – Віктар Свіла,

Шчучынская №60 – Павел Міхалюк;

Бярэзінская №61 – Ігар Лаўрыненка,

Барысаўская гарадская №62 – Аляксандр Шыпуля,

Барысаўская сельская №63 – Лілія Ананіч,

Жодзінская №64 – Валерый Стральчанок,

Пухавіцкая №65 – Алег Белаконеў,

Капыльская №66 – Людміла Ніжэвіч,

Слуцкая №67 – Валянціна Ражанец,

Салігорская гарадскі №68 – Андрэй Струнеўскі,

Салігорская сельская №69 – Юлія Мурына,

Стаўбцоўская №70 – Іван Мамайка,

Дзяржынская №71 – Аляксандр Саракач,

Маладзечанская гарадская №72 – Людміла Канановіч,

Маладзечанская сельская №73 – Алег Семянчук,

Вілейская №74 – Ірына Супрановіч,

Лагойская №75 – Пётр Вабішчэвіч,

Сеніцкая №76 – Людміла Падлужная,

Заслаўская №77 – Валянціна Курсевіч,

Бабруйская-Ленінская №78 – Ірына Рынейская,

Бабруйская-Першамайская №79 – Вера Шырокая,

Бабруйская сельская №80 – Уладзімір Гацко,

Быхаўская №81 – Сяргей Сыранкоў,

Горацкая №82 – Алена Колеснева,

Крычаўская № 83 – Уладзімір Азаранка,

Магілёўская-Ленінская №84 – Ігар Марзалюк,

Магілёўская-Цэнтральная №85 – Людміла Здорыкава,

Магілёўская-Кастрычніцкая №86 – Вольга Петрашова,

Магілёўская-Прамысловая №87 – Аляксандр Масяйкоў,

Магілёўская сельская №88 – Наталля Тарасенка,

Асіповіцкая №89 – Святлана Шутава,

Шклоўская №90 – Андрэй Ганчук,

Шабаноўская №91 – Галіна Лагунова,

Аўтазаводская №92 – Аляксандр Гранкоўскі,

Васняцоўская №93 – Марына Шкроб,

Свіслацкая №94 – Валерый Варанецкі,

Купалаўская №95 – Таццяна Сайганава,

Чкалаўская №96 – Андрэй Савіных,

Кастрычніцкая №97 – Сяргей Клішэвіч,

Грушаўская №98 – Людміла Макарына-Кібак,

Паўднёва-Заходняя №99 – Ігар Камароўскі,

Ясенінская №100 – Аксана Гайдук,

Каменнагорская №101 – Ганна Старавойтава,

Заходняя №102 – Марына Лянчэўская,

Пушкінская №103 – Васіль Панасюк,

Кальварыйская №104 – Марыя Васілевіч,

Старавіленская №105 – Святлана Любецкая,

Коласаўская №106 – Сяргей Дзік,

Усходная №107 – Генадзь Давыдзька,

Каліноўская №108 – Алег Гайдукевіч,

Уруцкая №109 – Іван Гардзейчык,

Партызанская №110 – Тэнгіз Думбадзэ.