Першую перамогу ў групавым раўндзе Лігі Еўропы УЕФА атрымала мінскае "Дынама".
21:35 26 лістапада 2015
97
Памер шрыфта

26 лістапада ў матчы 5-га тура беларуская каманда выйграла ў Барысаве ў чэшскай «Вікторыі» з лікам 1:0, паведамляе БелаПАН.  На трэцяй дадатковай хвіліне другога тайма вызначыўся Ненад Адамавіч, які паразіў вароты пасля таго, як галкіпер адбіў прабіты ім пенальці.

Склад гаспадароў: Гутар, Прамудраў, Паліцевіч (капітан), Расадкін (Адамавіч, 76), Карыцька (Эль-Мунір, 66), Удоджы, Бангура, Корзун, Вераціла, Бечырай, Бегуноў. У запасе: Ігнатовіч, Варанкоў, Вітус, Канцавы, Цігараў. Папярэджаны Вераціла (81, 90). Ён жа выдалены з поля за другое папярэджанне.

Становішча каманд у групе Е: «Рапід» — 12 ачкоў (4 гульні; розніца мячоў 8-4), «Вільярэал» — 9 (4; 8-3), «Вікторыя» — 3 (5; 5-7), «Дынама» — 3 (5; 2-9).

Фота pressball.by

Каб мець магчымасць прачытаць цікавыя і актуальныя артыкулы, купляйце PDF-версію газеты!
Хуткая аплата праз смс-сервіс

Чытайце таксама

На чэмпіянат свету – за свае грошы

Беларускія майстры гіравога спорту адпраўляюцца на чэмпіянат свету ў Італію, які пройдзе ў Мілане з 24 па 26 лістапада.
21 лістапада 2017

“Нас сустракалі, як Гагарына, які вярнуўся з космаса…”

Гэтымі днямі споўнілася 35 гадоў са знакавай для беларускага спорту даты – у лістападзе 1982-га, футбольнае мінскае “Дынама” стала чэмпіёнам СССР.